کلمات انگلیسی را به خاطر بسپاریم

کلمات انگلیسی را به خاطر بسپاریم

از سوالات رایج زبان آموزان در اینجا به سوال چطور کلمات انگلیسی را به خاطر بسپاریم میباشد. پاسخ به این سوال نیازمند مقدماتی است که در ادامه میخوانید. با ما همراه باشید.

برای یادگیری هر زبانی چندین مهارت نیاز است. این مهارت ها عبارتند از :

  • یادگیری قواعد
  • یادگیری تلفظ صحیح
  • مکالمه
  • تقویت مهارت گوش دادن

همه ی این مهارت ها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وابسته به یادگیری کلمات میباشد. مثلا برای مکالمه بهتر باید کلمات بیشتری بلد باشید . یا برای تقویت مهارت گوش دادن هرچه دایره لغات بهتری داشته باشید سریعتر پیشرفت میکنید. در یادگیری قواعد باید زیاد به متون و یا اخبار توجه کنید. که خود نیازمند دایره لغات بالا میباشد. با وجود اهمیت فراوان این موضوع بسیاری از زبان آموزان در این زمینه به مشکل برمی خورند. که در اینجا سعی بر ارائه راه حل مناسب و موثر داریم.

رمزگذاری کلمات جدید

بعد از مواجه شدن با کلمه جدید اولین کار بررسی معنی صحیح همراه با تلفظ در فرهنگ لغت انگلیسی میباشد. پس از به خاطر سپردن اولیه کلمه ،سعی کنید یک فیل از آن بسازید. بله درست است از کلمه جدید فیل بسازید. به این معنی که آنرا طوری برای خود تشبیه کنید که به اندازه ی یک فیل بزرگ و سنگین باشد. طوری که نتوانید آنرا فراموش کنید یا نادیده بگیرید. توجه کنید که این فیل باید در ذهن شما به راحتی قابل دسترس باشد. آسان اما چشمگیر. سعی کنید از رمز خود متنفر باشید یا عاشق آن باشید تا در ذهنتان بماند. رمزتان هرگز نباید از ذهنتان خارج شود. برای همین است که رمز افراد مختلف مخصوص به خودشان و شخصیتشان است. بسیاری از افراد ،به ویژه کودکان و نوجوانان این روش را بسیار دوست دارند. اما ممکن است برای همه افراد نتیجه یکسان نداشته باشد.

برای تکرار کلمه انگلیسی جدید برنامه زمانی بچینید

موسیقیدان ها برای به خاطر سپردن نوت های موسیقی خود تمرین و تکرار را سرلوحه کار خود قرار میدهند. آنقدر موسیقی را مینوازند تا دستانشان بی اختیار قطعه را اجرا کند. یادگیری کلمات جدید در زبان نیز درست همینطور است. به صورت روزانه زمانی را برای تمرین کلمات جدید بگذارید. حتی اگر شاغل هستید و وقت بسیار کمی دارید ، برای تکرار کلمات انگلیسی جدید حدود نیم ساعت وقت بگذارید کافی است.اگر سحرخیز هستید برنامه شما میتواند چند دقیقه قبل از شروع فعالیت روزانه باشد. اما این برنامه را مرتب انجام دهید. میتوانید برای انجام دقیق برنامه تکرار کلمه انگلیسی جدید جایزه ای تعیین کنید. مثلا یک میان وعده خوشمزه پاداش خوبی است.

کلمات را دسته بندی کنید

میتوانید باتوجه به معنی کلمات آنها را در گروه های جداگانه دسته بندی کنید. مثلا دسته رنگ ها،دسته مواد غذایی ، حیوانات ، افعال روزمره ، نام ورزش ها و … .در این روش شما تعداد زیادی کلمه نامرتب را به چند دسته کوچک و منظم تبدیل کرده اید. و به این صورت حافظه بلند مدت شما فرصت بیشتری برای جایگذاری آنها دارد. به علاوه وقتی لیست های کوچک و مشخص شده را میبینید انگیزه شما برای یادگرفتن کلمات جدید بیشتر میشود. خسته و سردرگم نمیشوید و هرروز با علاقه بیشتری به سراغ لیست هایتان میروید.

از کلمات در مکالمه استفاده کنید

یادگیری کلمات جدید و افزایش اعتماد بنفس در مکالمات با هم رابطه مستقیم دارند. به شرط آنکه از کلمات جدیدی که می اموزید در صحبت کردن استفاده کنید. به این طریق هم مکالمه حرفه ای تری خواهید داشت و هم معنی کلمه سریع تر در ذهن شما تثبیت خواهد شد. اگر مکالمه خاصی به زبان انگلیسی در طول روز ندارید میتوانید از روش های جایگزین استفاده کنید. مثلا به صورت اتفاقی یک موضوع مرتبط با کلمات جدید انگلیسی را انتخاب کنید و در مورد آن صحبت کنید. صدای خود را ضبط کنید و سپس به آن گوش دهید. ایراد های احتمالی را بیابید و برای استفاده صحیح از کلمات به خود جایزه دهید. علاوه بر آن میتوانید از مهارت نوشتار نیز استفاده کنید. یک نامه برای شخص خیالی بنویسید یا متنی با استفاده از کلمات آماده کنید. تصحیح اشتباه هایتان در این روش ها اهمیت بسیاری در پیشرفت تان دارد.

برای یادگیری کلمات جدید وقت بگذارید

برای تهیه لیست کلمات وقت بگذارید. آنها را نقاشی کنی. جعبه های زیبا برایشان درست کنید و با حوصله آنها را زیباسازی کنید. با سلیقه خودتان محیطی جذاب بسازید تا برای اجرای برنامه تان انگیزه کافی داشته باشید.

امیدواریم به موضوع مورد نظرتان یعنی ” کلمات انگلیسی را به خاطر بسپاریم ” پاسخ مناسبی داده باشیم. مقاله فوق با بهره گیری از مقالات مطرح در زمینه بادگیری زبان تهیه شده است. همچنین سوپروایزر های متخصص زبان ملل با دقت کامل صحت مطالب را بررسی میکند. زبان ملل به عنوان بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در کرج از ابتدا تا انتهای یادگیری زبان در همه مراحل همراه شماست . ما برای شما بهترین ها را در آموزش زبان فراهم می آوریم.

0 نظر

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه