راه های تقویت Reading

تقویت reading

چگونه مهارت Reading خود را تقویت کنیم ؟

خواندن یکی از لازمه های زندگی امروزی میباشد. برای اطلاع از اخبار ، خواندن درباره ی قوانین و حقوق شهروندی و حتی درباره ی نحوه کار کردن وسایل نیز به مهارت خواندن نیازمندیم.

مهارت خواندن زبان انگلیسی

مهارت خواندن متون زبان انگلیسی مشکل بسیاری از زبان آموزان در سطوح پیشرفته و نیمه پیشرفته میباشد. Reading یا همان مهارت خواندن معمولا همراه با مهارت درک مطلب میباشد و رابطه تنگاتنگی نیز با نوشتار دارد.

به خاطر سپردن کلمات جدید

همچنین دایره لغات قوی و به خاطر سپردن کلمات جدید نیز به بهتر شدن این مهارت ها کمک میکند. در ادامه برخی راه های تقویت Reading را باهم مرور میکنیم.

استفاده از فرهنگ لغت

برای یادگیری بهتر زبان استفاده از فرهنگ لغت را به صورت صحیح یاد بگیرید. فرهنگ لغت را فقط برای پیدا کردن معنی فارسی کلمات استفاده نکنید. برای پیدا کردن تلفظ صحیح کلمات و حتی یاد گرفتن کلمات جدید در معنی انگلیسی کلماتی که بلدید، برای پیدا کردن تاکید صحیح کلمات و کلمات مشابه از دیکشنری استفاده کنید.

راه های تقویت Reading

از فرهنگ لغت استفاده کنید

هنگام خواندن یک متن ممکن است معنی برخی کلمات را متوجه نشوید. از این موضوع نترسید. معنی کلمات را تک به تک پیدا کنید.برای این کار میتوانید از فرهنگ لغت آنلاین ، کتاب های فرهنگ لغت استفاده کنید.

فرهنگ لغت آنلاین

توجه کنید که تلفظ کلمات و نقش آنها در زبان (اسم ، فعل ، صفت و …) نیز در دیکشنری آنلاین به اندازه معنی کلمه مهم است. توجه داشته باشید که معنی انگلیسی کلمات در کنار معنی فارسی درک دقیق تری به شما از مفهوم صحیح کلمه میدهد.

یادگیری کلمات جدید

معنی کلمات جدید را در دفترچه ای یادداشت کنید .معنی و جمله ای به عنوان مثال برای طرز صحیح استفاده از کلمه مورد نظر. سعی کنید هربار بدون نگاه کردن به دفترچه معنی کلمات را بخاطر بیاورید. حافظه شما قوی تر از آن چیزی است که فکر میکنید. دفترچه را همیشه همراهتان داشته باشید.

حدس بزنید

گاهی حتی بدون خواندن معنی فارسی سعی کنید از روی ترجمه توضیحات انگلیسی، معنی کلمات را حدس بزنید. هرگز فرامو نکنید که اگر برای چیزی زحمت بکشید، آن چیز را هرگز فراموش نخواهید کرد.

کلمات Reading را حدس بزنید

گاهی موضوع کلی متن برای شما قابل فهم است اما یک یا چند کلمه جدید در نوشته وجود دارد. در این شرایط سعی کنید معنی کلمات را حدس بزنید.

راه های تقویت Reading

چطور حدس بزنم؟

جمله را بارها و حتی با صدای بلند بخوانبد . بعد از تشخیص ساختار جمله و مسئله ای که درباره ی آن صحبت میکند ،حدس زدن یک کلمه نا آشنا کاری ندارد. اشتباهات اولیه را نشانه شکست ندانید. به مرور زمان بدون نیاز به دیکشنری میتوانید معنی حدودی کلماتReading را حدس بزنید.

با نوشتار خواندن را تقویت کنید

همانطور که گفته شد ، مهارت های نوشتار و خواندن ارتباط بسیار نزدیکی بایکدیگر دارند. به گونه ای که یکی از راه های تقویت Reading نوشتن است. نوشتن شما را با ساختار متن بیشتر آشنا میکند. بنابراین بانوشتن خاطرات به زبان انگلیسی ، نوشتن نامه برای دوستان یا نزدیکان ، استفاده از ایمیل و … مهارت های Reading و Writing خود را تقویت کنید.

تقویت خواندن با نوشتن

اگر حین نوشتن به کلمه یا عبارتی برخوردید که از معادل صحیح آن مطمئن نبودید نگران نباشید. دیکشنری ها ،گوگل و سایر موتور های جستجو برای کمک به شما حاضرند. بصورت آنلاین از کاربرد و معنی صحیح کلمه مورد نظر مطمئن شوید و سپس به ادامه تمرینات خود بپردازید. برخی راه های تقویت Reading را در این مقاله زبان ملل مطالعه کردید. راههای دیگری همچون افزایش دایره لغات با استفاده از بازی، مکاتبه با افراد Native و همچنین خواندن متون مختلف نیز در تقویت مهارت خواندن زبان انگلیسی بسیار موثر اند.

مکاتبه با انگلیسی زبان ها

یک دوست انگلیسی زبان پیدا کنید. از طریق اینستاگرام یا فیس بوک میتوانید این کار را انجام دهید. یک دوست انگلیسی زبان میتواند برای تقویت مهارت های زبانی تان مفید باشد. اگر او نیز مایل به صحبت با شماست، فرصت را غنیمت بشمارید و از خجالت خود برای صحبت کردن کم کنید. با استفاده از نامه، شبکه های اجتماعی و حتی تماس های تصویری میتوانید به تقویت مهارت Reading خود بپردازید.

تقویت مهارت Reading در زبان ملل

برای تقویت مهارت های زبانی خود میتوانید در کلاس آموزش زبان انگلیسی در کرج در زبان ملل شرکت کنید. برای شرکت در کلاسهای تخصصی هر مهارت و تعیین سطح با زبان ملل بهترین آموزشگاه زبان کرج تماس بگیرید.

0 نظر

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه