تقویت Listening

تقویت Listening

تقویت Listening کلمات در زبان انگلیسی

تقویت Listenig صحیح کلمات در زبان انگلیسی (Listening) از زمینه هایی است که زبان آموزان در آن با مشکلات بسیاری روبرو هستند. چرا که مهارت گوش دادن با صحبت کردن و مکالمه صحیح با افراد متخصص امکان پذیر است. به علاوه چون زبان انگلیسی در محیطی به دور از استفاده روزانه آموزش داده میشود ، روند تقویت Listening در زبان آموزان کندتر میشود. به همین منظور زبان آموزان باید در وقت های اضافه خود به تقویت این مهارت از روش های زیر بپردازند.

مکالمه خود را تقویت کنید

دو مهارت مکالمه و شنیدن ( Speaking & Listening) با یکدیگر رابطه نزدیکی دارند. تقویت یکی به پیشرفت در دیگری میشود. با تقویت مکالمه ، دایره کلمات زبان انگلیسی شما نیز تقویت میشود. و هنگام گوش دادن به صوت ها به کلمات نا آشنا کمتری برخورد میکنید.

تقویت مکالمه با گوش دادن

همانطور که در مقاله افزایش اعتماد بنفس در مکالمه ذکر شد، تلفظ کلمات نیز به اندازه معنی آنها مهم است. با یادگرفتن تلفظ صحیح از طریق منابع معتبر ،میتوانید مکالمه را تقویت کنید

چرا گوش دادن

در هنگام گوش دادن به صوت های مکالمه کلمات آشنا و قابل درک خواهند بود. پس اولین قدم برای تقویت Listening یادگرفتن کلمات جدید و تمرین مکالمه به صورت روزانه است.

تقویت Listening

گوش کنید

پس از تقویت مهارت مکالمه و داشتن دایره لغات کافی و متناسب با سطح دانش زبانی خود حال لازم است که این مهارت ها را در راستای تقویت Listening بکار بگیرید. هر مطلب در دسترسی را به صورت صوتی گوش کنید.

چه مطالبی گوش کنیم

اگر کتاب داستان میخوانید ، صوت های آنرا نیز گوش کنید. اخبار ببینید . حتی اگر برایتان بسیار سخت است نترسید. اخبار را به زبان انگلیسی نگاه کنید. فیلم ها را به زبان انگلیسی ببینید و سعی کنید از زیرنویس استفاده نکنید. موسیقی های انگلیسی گوش کنید.

کتاب های صوتی ، سخنرانی ها ، کلیپ های چند دقیقه ای و… . گوشه و کنار زندگیتان را پر از صداها و صوت های انگلیسی کنید تا روند پیشرفتتان را شاهد باشید. از هر فرصتی برای تقویت مهارت شنیداری خود استفاده کنید.برای این کار جز یک هندزفری به چیزی احتیاج ندارید.

به صورت فعال Listening را تقویت کنید

همانطور که گفته شد برای تقویت Listening باید به انواع صوت های زبان مقصد اعم از مطبوعاتی ، روزمره ، رسمی و غیر رسمی گوش دهیم. اما نکته مهم اینجاست که باید به صورت فعال این کار را انجام دهید.

تقویت Listening

گوش دادن فعال چیست

به این معنی که هنگام گوش دادن فعالیتی مرتبط با موضوع مورد بحث یا تمرین هایی برای اطمینان از فهم کامل مطالب در نظر بگیرید. این فعالیت ها میتوانند مثلا خلاصه نویسی از کلیات اخبارو ارائه آن بصورت شفاهی باشد. تعریف کردن موضوع فیلم به زبان انگلیسی برای دیگران باشد. نوشتن متن موسیقی ها یا ترجمه کلیپ های چند دقیقه ای میتواند مهارت شنیدار شما را فعال کند. به این صورت از یادگیری و پیشرفتتان در Listening مطمئن میشوید.

گوش دادن فعال برای تقویت مهارت Listening

برای تقویت مهارت Listening به صورت فعال میتوانید از کتاب هایی مانند Tactics for listening استفاده کنید. و یا میتوانید برای تقویت مهارت شنیداری خود در کلاس مکالمه زبان ملل شرکت کنید.

کلاس مکالمه

کلاس مکالمه موسسه ملل به عنوان بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در کرج به صورت استثنایی و با بهترین متد روز دنیا ، اولین بار در ایران برگزار میشود. این روش با بهره مندی از روش یادگیری زبان مادری به شما کمک میکند تا تلفظ صحیح، شنیدن و مهارت صحبت کردن را یاد بگیرید. برای توضیحات بیشتر درباره ی کلاس های مکالمه میتوانید اینستاگرام زبان ملل را دنبال کنید. 

0 نظر

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه