روش های تقویت زبان در خانه

روش های تقویت زبان در خانه

هرچند یادگیری زبان در حضور معلم در کلاس بهترین روش برای یادگیری است. اما درکنار آموزش های استاد، قطعا نیاز به تمرین هایی جهت تقویت زبان در خانه میباشد. علاوه بر آن در شرایط شیوع ویروس کرونا و قرنطینه اجباری ، بهترین شرایط برای تقویت مهارت های مورد علاقه میباشد. در ادامه برخی روش های تحصیل در خانه ( Self Study ) را آموزش میدهیم.

تحصیل در خانه (Self Study)

بهترین روش جهت تثبیت مطالب آموزش دیده شده در حافظه بلند مدت ، استفاده روزمره از آنها است. در این خصوص شما میتوانید از اعضای خانواده خود کمک بگیرید. از آنها بخواهید در خصوص مطلب مورد نظر با شما به زبان انگلیسی مباحثه کنند. در این حین دقت کنند که شما ساختار غلطی را به کار نبرید. اگر در اعضای خانواده شما فردی با دانش زبانی مناسب ندارید ، میتوانید از دوستان خود کمک بگیرید. حتی در دوران قرنطینه میتوانید به صورت ویدئو کال و حتی پیام های نوشتاری تمرین کنید.

از دیگر روش های موثر در یادگیری قواعد زبان و همچنین ارتقاء مهارت تلفظ، گوش دادن است. با گوش دادن به جملات انگلیسی و تمرین و تکرار آنها مغز شما به صورت ناخود آگاه قاعده و نحوه تلفظ را کشف میکند. و مهارت صحبت کردن به این روش تقویت میشود. پس نگاه کردن به فیلم های مناسب با سطح دانش زبانی میتوانید این مهارت را تقویت کنید.توجه داشه باشید که محتوای فیلم یا انیمیشن انتخاب شده باید متناسب با رده سنی شما باشد. و از نظر محتوایی نیز باشد . به این طریق هم مکالمه و هم مهارت گوش دادن شما همزمان تقویت میشود.

تحصیل در خانه با کتاب

برخی افراد معتقد اند که تا وقتی کتاب وارد چرخه تحصیلیشان نشود نمیتوانند مطلبی را یاد بگیرند. به این منظور نیز میتوانید کتابهای مناسب اموزش را در زمینه لغات و یا قواعد زبان بیابید . و بر اساس توضیحات ذکر شده در کتاب ، خودتان مانند یک معلم مباحث جدید را پیدا کنید .هرچند نمیتوان در آموزش نقش معلم را نادیده گرفت اما میتوانید مانند یک معلم به خودتان آموزش دهید. در چنین کتابهایی معمولا در ابتدا مطالب با توضیحات کامل بیان شده اند. سپس تمرین های مرتبط با یادگیری مطلب آمده است. تمرین ها معمولا دارای بانک جواب میباشد. نکته کلیدی در تحصیل در خانه با کتاب دقیقا همینجاست. شما پس از مطالعه کامل قوانین به سراغ حل مسائل و تمرین ها میروید. توجه داشته باشید که در حل تمرین ها تا حد امکان از بانک جوابها استفاده نکنید . حتی اگر جواب را نمیدانید سعی کنید با استفاده از قوانین و توضیحات درسنامه آن را پاسخ دهید. به این صورت بیشترین بازدهی را خواهید داشت.

یادگیری زبان در خانه کافی است؟

بهتر است بدون تعارف صحبت کنیم ، جواب این سوال خیر است . قطعا یادگیری زبان در خانه کافی نیست. این روش هرگز جای کلاس های زیر نظر اساتید را نمیگیرد. چرا که استفاده از متد های روز آموزشی مطابق توانایی های دانش آموزان طراحی شده اند.. حتی اگر در شرایط قرنطینه کلاس ها مجازی و آنلاین برگزار شوند ، موثر تر از تحصیل در خانه میباشد. چرا که احتمال خطا در همه زمینه ها کمتر میشود.

شما می توانید جهت مشاوره یادگیری زبان با موسسه ملل به عنوان بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در کرج در ارتباط باشید. 

0 نظر

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه