روسی

زبان روسی یکی از پرگوینده ترین زبان های جهان است. در اروپا نیز روسی هشتمین زبان مورد استفاده برای تعامل بین فردی میباشد. زبان روسی جزو زبان های الوواکی به حساب می آید و بیشتر در منطقه اوراسیا استفاده میشود. نوشتار روسی به خط سیریلیک میباشد. به همین علت تفاوت های ساختاری و ظاهری بسیاری با زبان های هندی اروپایی دارد.این زبان به پشتوانه جماهیر شوروی قدیم ، از اعتبار خاصی برخوردار است.این زبان یکی از ۵ زبان رسمی در سازمان ملل است و در بیش از ۱۲ کشور جزو زبان های رسمی میباشد. روسی دارای ادبیات بسیار غنی میباشد. نویسندگانی مثل تئودور داستایووسکی ، لئون تولستوی ، آنتوان چخوف و ولادمیر ناباکوف از ستاره های روس میباشند.

گرامر روسی

گرامر روسی بیشتر به زبان های شرق اروپا و آلمانی نزدیک است. از ویژگی های قواعد زبان روسی میتوان به دو مورد مهم اشاره کرد:

  • جنسیت اسامی : در ادبیات روس نوع گذشته کردن کلمات ، استفاده از صفات و ضمایر و به طور کلی ساختار جمله تاثیر خیلی زیادی دارد. اسامی در زبان روس سه حالت مذکر ، مونث و خنثی دارند. جنسیت کلمات را میتوان معمولا از حروف آخر آنها تشخیص داد. اما این قانون دائمی نیست.
  • حالت ها : بیشتر زبان های شرق اروپا حالت محورند. یعنی بر اساس جایگاه کلمه نقش مشخص نمیشود بلکه نقش کلمه بر اساس حالت آن در جمله مشخص میشود.

آزمون بین المللی زبان روسی

آزمون بین المللی روسی به نام  Тест по русскому языку как иностранному or ТРКИ به معنی ( Test of Russian as a Foreign Language) یا همان TORFL آزمون بین المللی در این زمینه است. این آزمون در ۶ سطح و زیر نظر وزارت علوم روسیه برگزار میشود. سطوح این آزمون عبارت اند از :

  • مقدماتی
  • پایه : برای گرفتن اقامت روسیه مورد نیاز است اما برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور کافی نیست.
  • سطح یک (متوسط) : برای تحصیل در روسیه مورد نیاز است و معمولا یکسال پس از دریافت مدرک پایه کسب میشود.
  • سطح دو (پیشرفته) : با این مدرک میتوانید در اکثر رشته های دانشگاهی روسیه تا مدرک دکترا تحصیل کنید.
  • سطح سه (حرفه ای) : مناسب برای دریافت لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در رشته های ترجمه شفاهی ، ترجمه ، زبان شناسی ،ترجمه ،روزنامه نگاری ،امور سیاسی و … بجز رشته زبان شناسی در روسیه.
  • سطح چهار(تسلط کامل) : توانایی دریافت تخصص و فوق تخصص در تمامی رشته ها از جمله زبان شناسی.

محتوای آزمون TORFL

آزمون TORFL در دو مرحله و دو روز انجام میشود. روز اول لغات ، گرامر و درک مطلب متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد. در روز دوم نیز میزان تسلط بر نوشتار و صحبت کردن زبان سنجیده میشود.

شرکت در کلاس روسی

پیش از هر چیز برای شرکت در کلاس روسی باید تجربه کاری اساتید و آموزشگاه مورد نظر را مدنظر داشته باشید. چرا که به علت کمیاب بودن اساتید در این زبان ، تجره کاری در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. زبان ملل کرج ، آموزشگاه برتر زبان در کرج ، با افتخار تجربه برگزاری کلاسهای زبان روسی را به صورت ترمیک و خصوصی طی سالیان گذشته در کارنامه آموزشی خود دارد. بسیاری از زبان آموزان ما در زبان آلمانی ، روسی و فرانسه پس از شرکت و موفقیت در آزمونهای بین المللی موفق به دریافت مدارک مورد نیازشان در این آزمون ها شده اند.برای اطلاع از کلاس ها و شرکت در کلاس روسی با ما تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه