خواندن داستان انگلیسی

خواندن داستان انگلیسی

همانطور که در مقاله تقویت زبان در خانه ذکر کردیم ، یکی از روش های تقویت مهارت های زبانی ، خواندن داستان انگلیسی میباشد. داستان انگلیسی در حقیقت دریچه ای برای شروع استفاده از مطالب آموزش داده شده در کلاس میباشد. به همین جهت زبان ملل پیشنهاد میدهد در کنار کلاس های آنلاین یا حضوری از کتاب داستان نیز استفاده کنید.

داستان انگلیسی دریچه ای به دانش شما

همانطور که میدانید داستان های انگلیسی دارای سطح بندی میباشند. شما باید با توجه به سطح دانش لغات خود سطح کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر هدفتان خواندن نسخه اصلی داستان های معروف میباشد باید پیش از هرچیز سطح دانش کلمات خود را افزایش دهید.

سطح بندی کتابهای داستان

کتاب های داستان عموما دارای ۶ دسته بندی میباشند. همانطور که ذکر شد با توجه به دانش کلمات و قواعد شما سطح کتاب انتخاب میشود.و شما باید رمان هایی در سطح دانش کلمات خود را بخوانید. برای ارزیابی دانش کلمات خود کلیک کنید. در ادامه سطح بندی کتاب های داستان را شرح میدهیم :

 • ۰ تا ۲۰۰ کلمه : Easy starter (مبتدی کودکان)
 • ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه : Beginner (مبتدی)
 • ۳۰۰ تا ۶۰۰ کلمه : Elementary (مقدماتی)
 • ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ کلمه : pre – intermediate (مقدماتی پیشرفته)
 • ۱۲۰۰ تا ۱۷۰۰ کلمه : Intermediate (متوسط)
 • ۱۷۰۰ تا ۲۳۰۰ کلمه : Upper intermediate (نیمه پیشرفته )
 • ۲۳۰۰ تا ۳۰۰۰ : Advanced (پیشرفته)

افزایش سطح دانش کلمات

برای افزایش سطح دانش کلمات خود لازم است خود را با کلمات جدید احاطه کنید. روی درب یخچال ، دیوار ها ، گوشی موبایل و … را پر از کلمات جدید و کاربردی کنید. یکی از منابع بسیار کاربردی برای یادگیری کلمات کتاب ” Essential Words ۵۰۴″ میباشد. این کتاب با ارائه کلمات در متن و طرح تمرین های مرتبط و آزمون های مکرر از یادگیری کلمات توسط زبان آموزان اطمینان حاصل میکند. کتاب ۵۰۴ Essential Words دارای فلش کارت نیز میباشد که برای یادگیری تاثیر بسزایی دارد. ین کتاب را میتوانید از فروشگاه کتاب زبان ملل تهیه کنید.

504 e خواندن داستان انگلیسی

چرا کتاب های سطح بندی شده بخوانیم

در دانشگاه های آکسفورد و کمبریج که منتشر کننده کتابهای داستان در سطوح مختلف هستن ، اساتید بسیاری بر سطح بندی کتابها مطالعه و تحقیق میکنند. به گفته آنان لازم است زبان آموزان کتابی متناسب با یک سطح پایینتر از دانش زبانی خود را بخوانند . به این طریق تمرینیدوباره برای ساختار های گرامری انجام میشود. همچنین کلماتی که ممکن است فراموش شده باشند تکرار میشوند. سطح بندی کتاب ها کمک میکند تا شما پله پله کلمات متناسب با سطح و مورد نیاز خود را یاد بگیرید. در صورتی که به داستانی علاقه مند هستید اما دانش زبانی کافی برای خوانن آنرا ندارید میتوانید نمونه ساده شده (Simplified) را بخوانید.

داستان ساده شده چیست؟

برخی داستان های بسیار شناخته شده که طرفداران زیادی دارند، توسط نویسندگان و اساتید دانشگاه های کمبریج و آکسفورد ساده سازی میشوند. تا مناسب برای تمامی سطوح زبان آموزان باشد. همچنین اکثر کتاب های موجود برای زبان آموزان انگلیسی دارای لوح فشرده (CD) جهت روان خوانی متن میباشد. که گوش دادن به CD کتاب داستان میتواند بسیار کمک کننده باشد. عمل ساده سازی داستان ها یه این صورت است :

 • استفاده از کلمات ساده تر در متن
 • استفاده از ساختار های ساده قواعد (Grammar)
 • جملات کوتاه تر در متن کتاب
 • استفاده از تصاویر بیشتر و مرتبط با متن
 • سرعت کمتر در خواندن متن کتاب توسط راوی (در CD)

miserables org خواندن داستان انگلیسی

miserables simp خواندن داستان انگلیسی

گوش دادن به CD کتاب داستان

گوش دادن به CD کتاب داستان بسیار مهم است. چرا که از بروز خطا در تلفظ کلمات جدید جلوگیری میکند. از طرف دیگر با شنیدن و به صورت همزمان دیدن کلمات ، سریعتر میتوان آنرا به خاطر سپرد. ضمنا برای تلفظ سایر کلمات و لحن خواندن جملات نیز میتواند موثر باشد.بنابراین برای خواندن داستان انگلیسی ، گوش دادن به لوح فشرده را نیز در برنامه خود قرار دهید. همچنین برخی کتابهای داستان دارای تمرین های مفهومی درباره متن (Close test) میباشند. در ادامه به مزایای انجام این تمرین ها میپردازیم.

تمرین های کتاب داستان

برخی کتابهای داستان ، به ویژه در سطوح مبتدی و مقدماتی دارای تمرین های مرتبط میباشند. تمرین های کتاب داستان عموما Close Test میباشند. تمرین های مفهومی (Close Test ) درک شما را از مطلب محک میزنند. و همچنین موجب دقت بیشتر شما به ساختار جملات و کلمات جدید میشوند. به علاوه شما مجبور به ساختن جملات جدید با کلمه ها میشوید. پس انجام این تمرین ها را فراموش نکنید.

کتاب داستان خوب

کتاب داستان خوب از نظر هر کس میتواند متفاوت باشد. ژانر مورد علاقه هر شخص متفاوت با دیگری است و به همین دلیل نمیتوان کتابی را معرفی کرد که همه آنرا بپسندند. اما برای خرید یک کتاب داستان خوب میتوانید با اینستاگرام زبان ملل  به عنوان بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در کرج در ارتباط باشید. برای سفارش کتاب مورد علاقه خود با ما در ارتباط باشید.

0 نظر

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه