یادگیری زبان با بازی

یادگیری زبان با بازی

یادگیری زبان اگر با علاقه و اشتیاق همراه باشد ، امری بسیار آسان و سرگرم کننده است. اما گاهی کودکان یا حتی بزرگسالان با وجود نیازشان به یادگرفتن زبان ، علاقه ای به این کار ندارند. پس یادگیری زبان با بازی راه حل است.

برای ایجاد انگیزه و علاقه در این افراد یادگریری زبان با بازی بهترین روش است. این متد که بین متخصصان این رشته بسیار محبوب است ، با تفریح میتواند به شما مهارت های نختلف زبانی را بیاموزد.

در ادامه به چند بازی محبوب درمیان زبان آموزان برای یادگیری زبان با بازی میپردازیم. میتوانید از بازی های پیشنهادی ما برای آموزش زبان به فرزندان، دوستان یا شاگردان خود استفاده کنید.

بازی با نوشتن کلمات

در بازی با نوشتن کلمات شما میتوانید با یک یا چند رقیب بازی کنید. قانون بازی به ان صورت است : در مدت زمان محدود ، کلمات انگلیسی را با دیکته صحیح روی برگه بنویسید.

در نهایت هرکس تعداد بیشتری کلمه نوشته باشد برنده است. اگر تعداد کلمات دو شرکت کننده باهم مساوی بود ، هرکس کلمات طولانی تری نوشته باشد برنده است.

چرا بازی با دیکته کلمات

در این بازی هم دیکته کلمات را تمرین میکنید و هم حافظه خود را مجبور میکنید کلمات سختتر و بیشتری را به خاطر بیاورد. برای سخت تر کردن بازی میتوانید از هرکس بخواهید با کلمه ای که نوشته است جمله بسازد.

اگر نتوانست ان کلمه از بازی حذف میشود. به این صورت میتوانید جمله سازی و جایگاه کلمات در جمله رانیز تمرین کنید. این روش همچنین در به خاطر آوردن معنی کلمات نیز موثر است.

یادگیری زبان با بازی
یادگیری زبان با بازی

بازی با قواعد

این بازی را بهتر است با بیش از یک هم گروهی بازی کنید . هریک از شرکت کننده ها نقش یکی از زمان های فعل را در انگلیسی بازی میکند. مثلا شرکت کننده A در نقش حال ساده (Present simple) و شرکت کننده B در نقش گذشته ساده (Past simple) و … بازی میکنند.

چطور بازی با قواعد را انجام دهیم؟

یک توپ کوچک را در دست داشته باشید و یک جمله به زبان انگلیسی بگویید. سپس زمان فعل مورد نظر را بلند اعلام کنید و توپ را به سمت شرکت کننده مورد نظر بیاندازید. اگر کسی جمله را اشتباه ساخت و یا به سمت بازیکن اشتباهی پرت کرد بازنده محسوب میشود. این بازی را با قواعد دیگر بجز زمان افعال نیز میتوان بازی کرد.

مثال برای بازی با قواعد :

  • بازیکن A : حال ساده (Present simple )
  • بازیکن B : گذشته ساده (Past simple)
  • بازیکن C : حال استمراری (Present continuous)

حال بازیکن A جمله I went to school را میگوید .چون زمان جمله گذشته ساده است توپ را به سمت بازیکن B پرتاب میکند. بازیکن B توپ را گرفته و اینباربازیکن B جمله I am studying English را میگوید.

چون زمان جمله حال استمراری است ، توپ را به سمت بازیکن C پرتاب میکند. بازیکن C توپ را گرفته و جمله I have a car را میگوید. او به اشتباه توپ را به سمت بازیکن B پرتاب میکند.

چون زمان جمله حال ساده بود اما بازیکن توپ را به سمت گذشته ساده پرت کرد ، پس بازیکن C بازنده است. بازی با قواعد را میتوان با محدودیت زمانی نیز انجام داد.

خلاقیت در بازی با زبان

در بازی با زبان خلاقیت مهمترین اصل میباشد. هر معلمی میتواند خالق بازی های مخصوص به خود باشد. و از بازی ها با توجه به سن و ویژگی های شخصیتی زبان آموزان خود استفاده کند.

فقط کافی است به مطالب مثل یک بازی نگاه کنید. یاد دادن زبان با تفریح و سرگرمی از ویژگی های یک معلم خوب است. یادگیری زبان با بازی از بهترین روش های علاقه مند کردن زبان آموزان به کلاس و حتی یادگیری زبان است.

یادگیری زبان با بازی
یادگیری زبان با بازی

چرا باید زبان را با بازی زبان یاد بگیرند؟

کودکان معمولا چندان به یکجا نشستن و گوش دادن به حرف های معلم علاقه ای ندارند. به این خاطر است که اکثر معلم ها برای آموزش زبان به کودکان از بازی استفاده میکنند.

به عالاوه بازی ها باعث میشوند مفهوم دقیق و کاربرد صحیح کلمات یا قواعد در ذهن کودکان مشخص شود. درست همانطور که زبان فارسی را یاد گرفته اند.

کاربرد صحیح قواعد و کلمات

قواعد و کلماتی که در صحبت های روزمره استفاده میشود، بی شک بدون در نظر گرفتن شرایط سنی و ذهنی بچه ها غیر ممکن است. به علاوه توضیح دادن نقش کلمات برای هر سنی امکان پذیر نیست.

بنابراین باید با بازی کردن و سرگرمی این قواعد کاربردی را برای استفاده روزانه یاد بگیرند. درباره ی قواعد کاربردی و کلمات جدید یادگیری زبان به اینستاگرام زبان ملل سر بزنید و برای مشاوره با موسسه ملل به عنوان بهترین آموزشگاه زبان کودکان در کرج در تماس یاشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *