خواندن داستان انگلیسی

story melal خواندن داستان انگلیسی

همانطور که در مقاله تقویت زبان در خانه ذکر کردیم ، یکی از روش های تقویت مهارت های زبانی ، خواندن داستان انگلیسی میباشد. داستان انگلیسی در حقیقت دریچه ای برای شروع استفاده از مطالب آموزش داده شده در کلاس میباشد. به همین جهت زبان ملل پیشنهاد میدهد در کنار کلاس های آنلاین یا حضوری از کتاب داستان نیز استفاده کنید.

داستان انگلیسی دریچه ای به دانش شما

همانطور که میدانید داستان های انگلیسی دارای سطح بندی میباشند. شما باید با توجه به سطح دانش لغات خود سطح کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر هدفتان خواندن نسخه اصلی داستان های معروف میباشد باید پیش از هرچیز سطح دانش کلمات خود را افزایش دهید.

سطح بندی کتابهای داستان

کتاب های داستان عموما دارای 6 دسته بندی میباشند. همانطور که ذکر شد با توجه به دانش کلمات و قواعد شما سطح کتاب انتخاب میشود.و شما باید رمان هایی در سطح دانش کلمات خود را بخوانید. برای ارزیابی دانش کلمات خود کلیک کنید. در ادامه سطح بندی کتاب های داستان را شرح میدهیم :

 • 0 تا 200 کلمه : Easy starter (مبتدی کودکان)
 • 200 تا 300 کلمه : Beginner (مبتدی)
 • 300 تا 600 کلمه : Elementary (مقدماتی)
 • 300 تا 1200 کلمه : pre – intermediate (مقدماتی پیشرفته)
 • 1200 تا 1700 کلمه : Intermediate (متوسط)
 • 1700 تا 2300 کلمه : Upper intermediate (نیمه پیشرفته )
 • 2300 تا 3000 : Advanced (پیشرفته)

افزایش سطح دانش کلمات

برای افزایش سطح دانش کلمات خود لازم است خود را با کلمات جدید احاطه کنید. روی درب یخچال ، دیوار ها ، گوشی موبایل و … را پر از کلمات جدید و کاربردی کنید. یکی از منابع بسیار کاربردی برای یادگیری کلمات کتاب ” Essential Words 504″ میباشد. این کتاب با ارائه کلمات در متن و طرح تمرین های مرتبط و آزمون های مکرر از یادگیری کلمات توسط زبان آموزان اطمینان حاصل میکند. کتاب 504 Essential Words دارای فلش کارت نیز میباشد که برای یادگیری تاثیر بسزایی دارد. ین کتاب را میتوانید از فروشگاه کتاب زبان ملل تهیه کنید.

504 e خواندن داستان انگلیسی
تصویر کتاب

چرا کتابهای سطح بندی شده بخوانیم

در دانشگاه های آکسفورد و کمبریج که منتشر کننده کتابهای داستان در سطوح مختلف هستن ، اساتید بسیاری بر سطح بندی کتابها مطالعه و تحقیق میکنند. به گفته آنان لازم است زبان آموزان کتابی متناسب با یک سطح پایینتر از دانش زبانی خود را بخوانند . به این طریق تمرینیدوباره برای ساختار های گرامری انجام میشود. همچنین کلماتی که ممکن است فراموش شده باشند تکرار میشوند. سطح بندی کتاب ها کمک میکند تا شما پله پله کلمات متناسب با سطح و مورد نیاز خود را یاد بگیرید. در صورتی که به داستانی علاقه مند هستید اما دانش زبانی کافی برای خوانن آنرا ندارید میتوانید نمونه ساده شده (Simplified) را بخوانید.

داستان ساده شده چیست؟

برخی داستان های بسیار شناخته شده که طرفداران زیادی دارند، توسط نویسندگان و اساتید دانشگاه های کمبریج و آکسفورد ساده سازی میشوند. تا مناسب برای تمامی سطوح زبان آموزان باشد. همچنین اکثر کتاب های موجود برای زبان آموزان انگلیسی دارای لوح فشرده (CD) جهت روان خوانی متن میباشد. که گوش دادن به CD کتاب داستان میتواند بسیار کمک کننده باشد. عمل ساده سازی داستان ها یه این صورت است :

 • استفاده از کلمات ساده تر در متن
 • استفاده از ساختار های ساده قواعد (Grammar)
 • جملات کوتاه تر در متن کتاب
 • استفاده از تصاویر بیشتر و مرتبط با متن
 • سرعت کمتر در خواندن متن کتاب توسط راوی (در CD)

گوش دادن به CD کتاب داستان

گوش دادن به CD کتاب داستان بسیار مهم است. چرا که از بروز خطا در تلفظ کلمات جدید جلوگیری میکند. از طرف دیگر با شنیدن و به صورت همزمان دیدن کلمات ، سریعتر میتوان آنرا به خاطر سپرد. ضمنا برای تلفظ سایر کلمات و لحن خواندن جملات نیز میتواند موثر باشد.بنابراین برای خواندن داستان انگلیسی ، گوش دادن به لوح فشرده را نیز در برنامه خود قرار دهید. همچنین برخی کتابهای داستان دارای تمرین های مفهومی درباره متن (Close test) میباشند. در ادامه به مزایای انجام این تمرین ها میپردازیم.

تمرین های کتاب داستان

برخی کتابهای داستان ، به ویژه در سطوح مبتدی و مقدماتی دارای تمرین های مرتبط میباشند. تمرین های کتاب داستان عموما Close Test میباشند. تمرین های مفهومی (Close Test ) درک شما را از مطلب محک میزنند. و همچنین موجب دقت بیشتر شما به ساختار جملات و کلمات جدید میشوند. به علاوه شما مجبور به ساختن جملات جدید با کلمه ها میشوید. پس انجام این تمرین ها را فراموش نکنید.

کتاب داستان خوب

کتاب داستان خوب از نظر هر کس میتواند متفاوت باشد. ژانر مورد علاقه هر شخص متفاوت با دیگری است و به همین دلیل نمیتوان کتابی را معرفی کرد که همه آنرا بپسندند. اما برای خرید یک کتاب داستان خوب میتوانید با اینستاگرام زبان ملل  به عنوان بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در کرج در ارتباط باشید. برای سفارش کتاب مورد علاقه خود با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *