حروف اضافه در زبان انگلیسی

prepositions melal حروف اضافه در زبان انگلیسی

استفاده از حروف اضافه صحیح در ساختار صحیح جملات از نکات مهم و کلیدی در آزمون ها و نکته مهمی در افزایش مهارت Speaking است. در زبان انگلیسی نیز مانند تمام زبان های دیگر دنیا حروف اضافه ای را می یابیم که همراه با افعال یا در جمله ها برای مرتبط ساختن اجزای مختلف جمله استفاده میشوند. استفاده صحیح از حروف اضافه دردر زبان انگلیسی یکی از چالش هایی است که ممکن است زبان آموزان در طول فراگیری زبان دوم و به خصوص زبان انگیسی با آن روبرو شوند.گاها زبان مادری به صورت ناخود آگاه بر ستفاده از کلمات و خصوصا حروف اضافه تاثیر گذار است. یعنی زبان آموز همان حرف اضافه ای که در زبان مادری استفاده میکند را در جملات انگلیسی خود استفاده کند. در زبان انگلیسی دو نوع فعل وجود دارند که یادگیری و درک استفاده آنها دشوار است. در ادامه به برخی از این مشکلات میپردازیم.

استفاده از حروف اضافه بعد از افعال حالتی (State)

پیش از توضیح در خصوص حروف اضافه بعد از افعال حالتی لازم است که بدانیم افعال حالتی به چه افعالی گفته میشود. افعال حالتی به افعالی گفته میشود که نشان دهنده انجام عملی به صورت فیزیکی نمیباشند. این افعال را نمیتوان در زمان های استمراری در زبان انگلیسی به کار برد . برخی افعال پرکاربرد حالتی در زبان انگلیسی عبارت اند از:
Appologise , hate , love , want , know , intend , need , think , envy , fear , feel , depend , owe , look , appear , possess , understand , forget , include , pity , please , appriciate

در استفاده از حروف اضافه پس از افعال حالتی باید دقت کرد. چرا که اولا به علت دخالت زبان مادری احتمال بروز خطا بالاست و ثانیا برخی از این افعال با استفاده از حروف اضافه مختلف معانیمختلفی دارند.

افعال حالتی بدون حرف اضافه در زبان انگلیسی

بسیاری از افعال حالتی در زبان انگلیسی بدون حرف اضافه استفاده میشوند اما در زبان مادری ما یعنی فارسی دارای حروف اضافه میباشند. افعال حالتی بدون حرف اضافع در زبان انگلیسی معنی حرف اضافه را در خود دارند.

مثال :
من از پیتر متنفر هستم. .I hate Peter
او برای مالیات به عمویش مدیون است. .He owes his uncle for the tax
من واقعا به تو و مایک غبطه میخورم. .I really envy you and Mike
او از رفتار مودبانه شما قدردانی کرد. .She appreciated polite manner

مثال های فوق نشان میدهد که برخی افعال در زبان انگلیسی دارای حرف اضافه نیستند. درحالی که ما در زبان فارسی از معادل فارسی همراه با حرف اضافه استفاده میکنم. برخی دیگر از افعال حالتی نیز با حرف اضافه استفاده میشوند اما حرف اضافه های متفاوت.

افعال حالتی با حرف اضافه متفاوت با زبان فارسی

میدانیم که هر حرف اضافه ای در زبان های دیگر معادل فارسی نیز دارد. هرچند کاربرد آن ممکن است متفاوت باشد.مثلا
Of = از , To = به , From= از , For = برای , With =با , By = به وسیله , ….
در استفاده از حروف اضافه باید توجه بسیاری به خرج داد. برخی از این تفاوت ها را در مثال های زیر میبینید.

تو باید از برادرت معذرت خواهی کنی. .You must apologise to your brother
خواهر کوچکم کاملا به مادرم متکی ( وابسته ) است. .My little sister completely depends on my mother

در مثال های بالا منمونه هایی از افعال حالتی با حروف اضافه متفاوت با زبان فارسی را میبینید. حال به سراغ افعال پویا ( فعال ) میرویم.

( Dynamic )استفاده از حروف اضافه بعد از افعال پویا

افعال پویا (فعال) به افعالی گفته میشود که در بیان آنها عملی فیزیکی نهفته باشد. بیشتر افعال موجود در زبان انگلیسی جزو افعال پویا میباشند و تعداد افعاب حالتی محدود است.برخی افعال پویا عبارتند از :
Sleep , Eat , Go , Read , See , Drink , Smell , Paint , Write , Pull , Teach , Study , Turn on , Make , Stay , Sit , Stand , Help , Use , Type , Wake up , Say , Defeat , win , Hide , Speak , Lose , Find , ….

همانطور که ذکر شد اکثر افعال مورد استفاده در زبان انگلیسی جزو افعال فعال هستند. برخی از آنان ب حرف اضافه و برخی بدون حرف اضافه استفاده میشوند.

افعال پویا بدون حرف اضافه

در زبان انگلیسی برخی از افعال پویا بدون حرف اضافه استفاده میشوند در حالی که معادل های فارسی آنها همراه با حرف اضافه استفاده میشوند.

مثال :
I tought him his lessons. من درس هایش را به او آموزش دادم.
She helps me with my house chores. او در کارهای خانه به من کمک میکند.

همانطور که مشاهده کردید برخی از افعال پویا در زبان انگلیسی با حرف اضافه استفاده نمیشوند اما در زبان فارسی دارای حرف اضافه هایی مانند” به” میباشند.

افعال پویا با حرف اضافه متفاوت با زبان فارسی

برخی افعال پویا نیز در زبان انگلیسی همراه با حرف اضافه استفاده میشوند. معادل فارسی این کلمات نیزبا حرف اضافه در فارسی استفاده میشوند اما حروف اضافه ای که همراه این افعال استفاده میشوند متفاوت است بنابراین توجه به این موضوع بسیار مهم است.

مثال:

سارا در لندن زندگی میکند. .Sarah lives in London
من میخواهم همراه خانواده ام به مسافرت بروم. .I want to travel with my family

آموزش حروف اضافه در ملل

با توجه به پراکنده بودن یادگیری حروف اضافه و افزایش احتمال خطا در این زمینه،موسسه زبان ملل به عنوان بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در کرج با انتشار موارد مهم و کلیدی آموزش حروف اضافه در صفحه اینستاگرام زبان ملل سعی میکند شما زبان آموزان گرامی را هرچه بیشتر در یادگرفتن زبان همراهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *